
Вступники можуть розраховувати на особливі умови прийому у заклади вищої, фахової передвищої та професійної освіти України.
В межах встановлених квот (квота-2) відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році та Наказу МОН №271.
Квота-2 передбачає бюджетні місця, може бути використана для прийому вступників із тимчасово окупованих територій (далі ТОТ) або населених пунктів, віднесених до територій активних бойових дій.
Важливо: вступ також можливий на загальних умовах.
Заявники, місце проживання яких підтверджено
(задекларовано, зареєстровано тощо)
Хто може вступати за квотою-2?
-
на ТОТ
станом на 24 лютого 2022 року
-
у населених пунктах, віднесених до територій ведення
активних бойових дій*
станом на будь-яку дату в період з 01 червня по 30 вересня року вступу
-
у населених пунктах, тимчасова окупація яких завершилася після після 01 січня року вступу і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення в календарний рік вступу
-
на ТОТ Автономної Республіки Крим і міста Севастополь
за умови здобутої після 20 лютого 2014 року базової середньої або повної загальної середньої освіти
Заявники мають право на
Проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації
Отримання документа державного зразка про базову середню або повну загальну середню освіту
Прийом до закладів освіти для здобуття вищої або фахової передвищої освіти
Прийом до закладів освіти для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти
(на конкурсних засадах і в межах квот) за результатами вступних випробувань або національного мультипредметного тесту (далі НМТ), зовнішнього незалежного оцінювання (за вибором заявника/ці)
Важливо: подача документів і проведення оцінювання можуть здійснюватися особисто або дистанційно.
Насамперед необхідно звернутися в Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» при вищому навчальному закладі, в який планується вступ. Центри працюють з 1 червня по 30 вересня, контакти можна знайти на сайті закладу.
Контакти та адреси освітніх центрів
Увага: до центрів можуть звертатися вступники з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя або частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей.
Які документи потрібно подати до Освітнього центру?
1 / Заява
2 / Результати національного мультипредметного тесту за 2023-2025 роки
за бажанням
3 / Довідка про взяття на облік внутр ішньо переміщеної особи
за наявності
4 / Документ, що посвідчує особу, а за його відсутності – свідоцтво про народження.
5 / Чотири кольорові фотокартки 3×4 см
6 / Документ про освіту державного зразка та додаток до нього
за наявності
7 / Довідка про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації уповноваженого закладу загальної середньої освіти в рік вступу
(за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього). Довідка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) або НМТ
Важливі уточнення
-
У разі відсутності в документі, що посвідчує особу, відмітки про реєстрацію місця проживання на ТОТ України, підтвердження може здійснюватися на підставі відомостей про місце проживання та/або довідки про реєстрацію батьків (опікунів).
-
Якщо у вступника/ці немає документів державного зразка, що підтверджують повну загальну середню освіту, Освітні центри сприяють проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації заявника/ці з української мови та історії України, видачі документів державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту (здійснюється уповноваженим закладом загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО).
-
Довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації Освітній центр отримує від уповноваженого ЗЗСО.
-
Вступники можуть подати до 5 заяв до одного закладу вищої освіти через Освітній центр.
Терміни подання заяв
01
за кошти державного бюджету
з 19 по 31 липня 2025 року (18:00)
02
зарахування на контракт із можливістю переведення на вакантні бюджетні місця
з 19 липня по 23 вересня 2025 року
Зверніть увагу, що реєстрація заяв на участь у співбесідах та творчих конкурсах триває з 3 липня
Вступне випробування
-
Вступники, які не мають документів українського зразка про здобуття повної загальної середньої освіти складають 4 випробування: два з них в уповноваженому закладі загальної середньої освіти (українська мова та історія України) і два у ЗВО - математика та предмет на вибір у формі співбесіди. Вступники, які мають такі документи складають 2 іспити в ЗВО - математика і предмет на вибір у формі співбесіди (предмет на вибір може бути - іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія)
Важливо: для вступу на освітні програми, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість індивідуальної усної співбесіди проводиться творчий конкурс. У разі настання обставин, що унеможливлюють особисте прибуття, за зверненням заявника індивідуальна співбесіда або творчий конкурс проводиться дистанційно з відеофіксацією. Відеозаписи творчого конкурсу вступників, які перебувають на тимчасово окупованій території не оприлюднюються, але зберігаються в приймальній комісії.
Зарахування
-
Після прийняття приймальною комісією рішення про рекомендування до зарахування, заявники зобов’язані подати оригінали документів особисто.
Важливо: у разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте подання заявником/цею оригіналів, заявник/ця надсилає на електронну адресу Освітнього центру скановані копії відповідних документів.
-
Оригінали документів обов’язково мають бути подані до приймальної комісії впродовж 3 місяців після початку навчання. У разі неподання документів та/або неукладання договору про навчання у встановлений термін, наказ про зарахування скасовується в частині зарахування.